Utenoje veikė rajono jaunųjų technikų ir jaunųjų gamtininkų stotys, kurios 1992 metais buvo reorganizuotos į Moksleivių laisvalaikio centrą.1994 metais reorganizavus Moksleivių laisvalaikio centrą Utenoje įkurta jaunimo mokykla, kurioje veikė bendrojo ugdymo ir Laisvalaikio skyriai. Į Laisvalaikio skyriuje veikusius būrelius po pamokų rinkosi vaikai ir jaunuoliai iš visų miesto mokyklų. 2012 metais jaunimo mokykloje duris atvėrė dar vienas skyrius – Dienos centras socialinės rizikos šeimoms ir jų vaikams. Vykdant projektą „ Mes atviri vaikams ir jaunimui“, finansuojamą EEE finansinio mechanizmo 2009 – 2014 metų programos „ Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ lėšomis, įsteigta Atvira jaunimo erdvė 14 – 29 metų jaunimui. 2016 m. Jaunimo reikalų departamentui įvertinus vykdomą Atviros jaunimo erdvės veiklą buvo pasiūlyta Erdvę pervadinti Atviruoju jaunimo centru.

2016 metais Utenos jaunimo mokyklos pavadinimas pakeistas į Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centrą. Centras priskiriamas neformaliojo vaikų švietimo mokyklų grupei. Centro pagrindinė paskirtis – įvairiakrypčio ugdymo mokykla. Vaikų ir jaunimo užimtumo centre teikiamos neformaliojo vaikų švietimo paslaugos. Centre veikia dar du skyriai: Dienos centras (nuo 2020 m. Vaikų dienos centras) bei Atvirasis jaunimo centras. Vaikų dienos centre teikiamos bendrosios ir specialiosios (socialinės priežiūros) socialinės paslaugos vaikams ir jų šeimoms. Atvirajame jaunimo centre dirbama su 14 - 29 metų jaunimu. Vaikų ir jaunimo užimtumo centras tapo traukos centru Utenos miesto bei rajono vaikams, jaunuoliams, šeimoms.

Centre vykdomos įvairių neformaliojo švietimo krypčių programos, todėl mėgstamą veiklą gali susirasti kiekvienas apsilankęs vaikas ar jaunuolis. Čia įžvelgiami ir plėtojami kiekvieno vaiko kūrybiniai gebėjimai, puoselėjamas įgimtas vaikų smalsumas, skatinama vaizduotė. Vaikų ir jaunimo užimtumo centre veikia 13 įvairaus pobūdžio būrelių ir studijų, kurių užsiėmimuose po pamokų vaikai ir jaunuoliai linksmai ir prasmingai laiką leidžia. Su vaikais dirba būrys šaunių, savo darbą gerai išmanančių, neformaliojo švietimo mokytojų. Tai jie įkvepia vaikus kūrybiniams ieškojimams, padeda patirti kūrybos ir atradimų džiaugsmą. Vaikai dalyvauja ir savo pasiekimus demonstruoja parodose, koncertuose, varžybose, konkursuose.

Vaikų ir jaunimo užimtumo centras , tai vieta kur vaikams gera kurti, svajoti ir būti.

Lauko g. 19A, 28203 Utena

Kaip mus rasti?

Biudžetinė įstaiga. Juridinio asmens kodas: 191818474. Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre Steigėjas: Utenos rajono savivaldybės taryba.